Jaký liquid do elektronické cigarety

Poradíme Vám, jaké liquidy zvolit pro vaše elektronické cigarety.

  Liquidy do elektronických cigaret nabízíme v různých intenzitách nikotinu. Pro výběr toho správného obsahu se lze řídit poměrně lehkým pravidlem, které vám při první koupi může pomoci.

Nejlépe uděláte, když si zjistíte na vaší krabičce cigaret obsah nikotinu. Ten je udáván v miligramech (mg), u lehkých cigaret se pohybuje kolem 0,6 mg a u tvrdých kolem 0,9 mg. Tuto hodnotu vynásobíte číslem 20 a zjistíte, který obsah nikotinu zvolit v liquidu.

Příklad: 0,6 x 20=12mg. 0,9 x 20=18mg. Obsah nikotinu, který je udáván na krabičkách cigaret je vždy myšlen na jednu cigaretu. U liquidů je tato hodnota vždy uváděna na jeden mililitr tekutiny, proto se nelekejte, že obsah nikotinu je v liquidech zdánlivě větší, než na krabičkách cigaret. Jeden mililitr liquidu je však obsahově několik cigaret, a proto je vždy nutné si dle výše uvedených informací hodnotu nikotinu přepočítat.

Po nějaké době od přechodu na e-cigaretu můžete postupně množství nikotinu v náplních snižovat. A když vám to nepůjde rovnou o celý stupeň, není nic snazšího, než si koupit třeba 18mg a 12mg a smíchat je dohromady, čímž dostanete určitý mezistupeň. Zpočátku se slabším kuřákům nedoporučuje začínat hned na 0mg nebo extrémně nízkých intenzitách, pokud jste kuřák silnější. Způsobilo by to pouze to, že vašemu tělu nebude dopřán přísun nikotinu v takovém množství, na který je navyklé, a pak se může začínající e-kuřák domnívat, že ho elektronická cigareta neuspokojí a hrozí riziko chuťi na cigaretu klasickou.

Pokud s vaší silou nikotinu pořád máte chuť na cigaretu, doporučujeme vyzkoušet silnější intenzitu. I když jsme si vysvětlili, jak si spočítat správnou hodnotu nikotinu, kterou zvolit při výběru liquidu, přesto je počáteční množství nikotinu dosti individuální a každému nemusí tento návod zcela vyhovovat. Je tedy zapotřebí brát tyto uvedené informace orientačně a vyzkoušet, který obsah nikotinu bude pro vás vyhovující. Např. mezi obsahem nikotinu 16 a 18mg nepozná kuřák v praxi takřka žádný rozdíl.

Obsah nikotinu

Doporučeno pro

0mg

Pokud chcete mít pouze pocit simulace kouře a kouření a užít si zajímavé   příchutě bez nikotinu.

9mg

Pokud kouříte extra light cigarety, a to zhruba polovinu krabičky za den.

12mg

Pokud kouříte více extra light cigaret, nebo light cigarety maximálně   krabičku za den

18mg

Pokud kouříte více light cigaret, nebo maximálně krabičku tvrdých cigaret   za den

24mg

Pro kuřáky opravdu silných cigaret, a to krabičku a více za denPraktický příklad pro výběr liquidu: 

Karolína z Brna kouří cigarety značky Marlboro Gold. Denně jich vykouří cca 20. Pro ni bychom doporučili tabákovou příchuť liquidu a to s obsahem nikotinu 12 mg/ml.Petr z Ostravy zase kouří žluté camelky. Vykouří stejně jako Karolína cca jednu krabičku denně. I jemu bez váhání doporučíme vhodný liquid, aby pro něj byl přechod na e – cigaretu co nejjednodušší. Petr si rád nechá poradit a zvolí následující tabákovou příchuť a to v intenzitě nikotinu 18mg/ml, protože žluté camelky mají vyšší obsah nikotinu, než lehká malbora. 

Zbývá nám jistý Ondřej z Prahy, který se již řadí mezi opravdu silné kuřáky. Jelikož vykouří denně cca 40 cigaret, poslední dva roky si kupuje tabák a cigarety si balí. Proti klasickým krabičkovým cigaretám sice ušetří nějakou tu stokorunu měsíčně, když se ale dozvěděl, že přechodem na elektronickou cigaretu může ušetřit až 2/3 nynějších nákladů, rozhodl se, že e - cigaretu vyzkouší. Pro Ondřeje doporučujeme zvolit obsah nikotinu 24mg/ml a tabákovou příchuť:
 


×

Je vám více než 18 let?

ANO NE

Děkujeme za návštěvu, ale vraťte se, prosím, až Vám bude 18 let.