Jak poznat kvalitní e-cigaretu od nekvalitní?

Elektronickou cigaretu vybírejte pečlivě
Vybírat jen podle ceny by nebylo prozíravé. Elektronické cigarety se prodávají už i na tržištích, má je mnoho e-shopů, celkově lze vybírat z mnoha značek, ovšem dosud nebylo k dispozici mnoho indicií, jak poznat kvalitní výrobek, u kterého se nestane, že po několika dnech přestane fungovat. Stejně tak není možné všem kuřákům doporučit stejnou e-cigaretu, ale vždy záleží na tom, jaký jste typ kuřáka, a co od elektronické cigarety očekáváte.

Hlavní rozdíl od klasické tabákové cigarety je, že elektronická cigareta pracuje na principu odpařování a nespaluje tabákové listy. Nikotin je v elektronické cigaretě rozpuštěn v kapalině, kterou stačí jednoduše odpařit a vdechnout. Díky tomu je v elektronické cigaretě mnohonásobně méně škodlivých látek, protože elektronická cigareta neobsahuje kouř, dehet, oxid uhličitý a tisíce dalších rakovinotvorných a škodlivých látek.

Základem každé elektronické cigarety je odpařovací spirálka, která přeměňuje nikotinovou tekutinu na páru. Tato spirálka je napájena baterií, která se dobíjí podobně, jako například mobilní telefon. Všechny elektronické cigarety pracují na tomto stejném principu, liší se pouze konstrukčním provedením a dalšími technickými parametry. Levná atrapa e-cigarety stojí okolo 250,- Kč a leckdy jsou za tuto cenu dokonce dvě cigarety. Ovšem jejich kvalita je velmi špatná a vlastně nejsou schopny vás uspokojit. 100% vás odradí a peníze za ni jste jednoduše vyhodili oknem.

   Přitom stačilo pouze pořídit si kvalitní elektronickou cigaretu o zhruba 300 – 500,- Kč dražší, která by vám dala to, co očekáváte. Nejlépe vhodné řešení je nechat si doporučit elektronickou cigaretu od odborníka podle toho, jak kouříte. Zároveň si zvolit chuť a intenzitu požadované náplně, protože každému z kuřáků totiž vyhovuje něco trochu jiného. Mnoho prodejců uvádí údaje, které neodpovídají realitě.

Nejčastěji nadhodnocují výdrž náplně a baterie, aby jejich zboží bylo atraktivnější. Například u padělků je často uváděna kapacita třeba 1100mAh, ovšem v reálu nevydrží ani zdaleka tolik, jako originální baterie s kapacitou 650mAh, kdy ani taková baterie neposkytuje požadované výstupní napětí, tím pádem ztrácí kouřivost a sílu cigarety. Nejlépe si vybrat a zakoupit kvalitní elektronickou cigaretu u prověřených prodejců, kde vám poradí s výběrem k vaší spokojenosti a v neposlední řadě poskytnou záruku na zboží. Řadu kuřáků zajímá, jak to vlastně je s provozními náklady a tak si orientačně řekněme, že ten kdo si kupuje jednu krabičku denně běžných cigaret, tak měsíčně prokouří cca 2.200,-Kč. Máme v praxi u tisíců lidí ověřeno, že používáním elektronické cigarety ušetříte nejméně 1.600,- Kč měsíčně a denní kouření elektronické cigarety vyjde na cca 20,- Kč / cca 600,-Kč za měsíc. Za rok je to tedy značná úspora cca 19.200,-Kč a proto je čas se rozhodnout pro elektronickou cigaretu.

×